Každá vec
má svoj
príbeh.

Vitaj v kráľovstve,
kde každá vec ​má svoj príbeh.

Kde každý nákup pomáha.
Kde staré veci získavajú novú šancu.
V predajniach noseného oblečenia na Obchodnej ulici 48 Bratislave a online v e-shope.
Tykáme si.

U nás nenájdeš žiadne nahádzané oblečenie, v ktorom sa musíš prehrabávať. Len tie najlepšie voňavé kúsky, ktoré sú hygienicky čisté.
Z každého nákupu posielame časť z predajnej ceny, ktorú vždy vidíš na visačke s cenou na podporu organizáciám pomáhajúcim týraným ženám.

renewals
renewals kvet

Príbeh NOSENE

Príbeh NOSENE začal v roku 2015, keď sa Jakub Ptačin dopočul o petícii proti vzniku domu pre týrané ženy. V rovnakom období rozmýšľal nad založením sekáču, aký poznal zo západnej európy – pekné a voňavé veci prezentované vkusne a so štýlom. Žiadne nahádzané veci na kopách, žiadne poškodené oblečenie. Ani zbytočnosti okolo. Po jednej nevinnej debate s Katkou Hutyrovou sa rozhodli, že do toho idú spolu. Otvorili sme prvú predajňu v pasáži na Michalskej ulici. Už v roku 2015 sme začali prešívať oblečenie, lebo nás hnevalo koľko odpadu vidíme okolo seba.
Navštívili sme spolu s vami veľa trhov, Dobrých trhov či Urban Marketov.

Predajňa však potrebovala nové priestory viac na očiach ľudí a začali sme hľadať. Našli sme pekné priestory po bývalom čajovom obchode na Jesenského ulici v Bratislave a hľadali sme partnera, ktorého by sme mali radi a pomohol by nám dostať obchod na novú úroveň. Už spolu s Danicou a Soňou sme v roku 2017 otvorili druhú predajňu v Banskej Bystrici na Námestí Štefana Moysesa.

Po troch rokoch na Jesenského potrebovalo NOSENE vzdušnejší priestor. V tom sa nám ozvali Baša Števulová a Tomáš, že presne takéto miesto majú a NOSENE by sme tu mohli presťahovať. A tak sme sa presunuli o niekoľko metrov ďalej na Obchodnú 48 v Bratislave. Budova, ktorú Tomáš spolu so svojim bratom zrekonštruovali ide príkladom, ako by raz mohla Obchodná vyzerať. Vizuálne aj ideovo.

A stále plánujeme veľa noviniek. Potešíš nás, keď nás budeš sledovať na facebookuinstagrame alebo nám nechaj tvoj e-mail, aby ti neušli žiadne novinky.

Ďakujeme za každý jeden nákup aj návštevu v NOSENE.

Navštív nás

Aj ty si #nosene , nie iba jeden zo stoviek zákazníkov.
Nakupuje u nás napríklad aj Táňa Pauhofová, Mária Švarbová,
Kristína Farkašová, Lucia Nicholsonová alebo aj Romi Klimeková
a veľa ďalších dobrých ľudí.

Robí nám radosť, spraviť ti deň. Ako to, že si u nás ešte nebol/a?

Komu a ako
pomáhame

Príbeh Nosene je úzko spojený s centrom MyMamy o.z., ktoré poskytuje strániace krízové poradenstvo ženám, obetiam násilia v párových vzťahoch a ich deťom. Prevádzkuje bezpečný ženský dom, zariadenie núdzového bývania pre 35 osôb vrátane detí Prešove. Posielame im časť z celkovej sumy predaných vecí, ktorá je uvedená vždy na visačke s cenou. Doteraz sme MyMamy o.z. podporili sumou 17 431,22 €. Taktiež im pravidelne posielame nosené oblečenie.

Ak ich chceš podporiť aj ty, odporúčame navštíviť ich webstránku a sledovať ich facebook. Sme otvorení aj podpore iných projektov pomáhajúcich týraným ženám. Ak máš pre nás zaujímavý tip, budeme radi ak nám ho napíšeš.

Celodenné
dobré nakupovanie

Jeden deň, počas ktorého nájdeš vo vybranej prevádzke NOSENE kúsky zo šatníka známych osobností. Jedinečné kúsky, z ktorých celá suma putuje na podporu vybraných občianských združení.

Spolupracovali sme so skvelými ľuďmi ako napríklad Veronika Cifrová Ostrihoňová, Silvia Kušnírová, Mária Švarbová, Mišo Sabo, Babsy Jagušák Heribanová, Baša Števulová a mnohými ďalšimi.

Zorganizovali sme 8 eventov, počas ktorých sme vyzbierali 19 707 € a podporili: Divé maky,o.z,  O.Z. Pes v núdzi, MyMamy o.z., Raná Starostlivosť n.o., Centrum Slniečko n.o.