Poštovné ZADARMO pri nákupe nad 40 € | Doručujeme SK aj CZ 📦 objednaj si dnes do polnoci a na ďalší deň tvoj balík odošleme

NOSENE.sk
NOSENE.sk

Vyskúšaj to zodpovedne so zľavou 11%. Na všetko.

kód: nosene11

O nás

Každá vec
má svoj
príbeh.

Vitaj v kráľovstve,
kde každá vec ​má svoj príbeh.

Second-hand, ktorý búra predsudky nakupovania z druhej ruky.
Miesto, kde:
– ekologické alternatívy a riešenia prinášame, nielen o nich hovoríme,
– staré veci získavajú novú šancu,
– žijeme tým čo robíme a každý deň menime svet na ekologickejšie miesto.

Stretneme sa v predajni noseného oblečenia na Obchodnej ulici 48 Bratislave a online v e-shope.
Tykáme si.

U nás nenájdeš žiadne nahádzané oblečenie, v ktorom sa musíš prehrabávať. Len tie najlepšie voňavé kúsky, ktoré sú hygienicky čisté.

Aj tvoje oblečenie pomáha ďalej – každý mesiac posielame pekné a použiteľné oblečenie, presne také aké v daných chvíľach naozaj potrebujú na pomoc občianským združeniam či neziskovkám. Ak danú vec nevieme umiestniť v predajni, putuje ako hmotná pomoc pre občianske združenia alebo na recykláciu.
Spoločne takto pomáhame pekne a s úctou obliecť sa ľuďom v núdzi v týchto združeniach:

  • MyMamy o.z.,
  • Depaul
  • Vagus

Príbeh NOSENE

Príbeh NOSENE začal v roku 2015, keď sa Jakub Ptačin dopočul o petícii proti vzniku domu pre týrané ženy. V rovnakom období rozmýšľal nad založením sekáču, aký poznal zo západnej európy – pekné a voňavé veci prezentované vkusne a so štýlom. Žiadne nahádzané veci na kopách, žiadne poškodené oblečenie. Ani zbytočnosti okolo. Po jednej nevinnej debate s Katkou Hutyrovou sa rozhodli, že do toho idú spolu. Otvorili sme prvú predajňu v pasáži na Michalskej ulici. Už v roku 2015 sme začali prešívať oblečenie, lebo nás hnevalo koľko odpadu vidíme okolo seba. Navštívili sme spolu s vami veľa trhov, Dobrých trhov či Urban Marketov.

Predajňa však potrebovala nové priestory, viac na očiach ľudí. Zároveň sme hľadali aj partnera, ktorého by sme mali radi a pomohol by nám dostať obchod na novú úroveň. Už spolu s Danicou a Soňou sme otvorili obchod na Jesenského ulici v Bratislave.

Po troch rokoch potrebovalo NOSENE vzdušnejší priestor. A tak sme sa presunuli o niekoľko metrov ďalej na Obchodnú 48. Budova, ktorú Tomáš spolu so svojim bratom zrekonštruovali ide príkladom, ako by raz mohla Obchodná vyzerať. Vizuálne aj ideovo.

NOSENE vyrástlo do konceptu, v ktorom nájdeš ekologické alternatívy takmer do všetkých oblasti v tvojom živote:

  • oblečenie ~ #nosene aj upcyklované,
  • prírodnú kozmetiku,
  • ekologické kabelky či tenisky,
  • krásne recyklované šperky,
  • knihy,
  • recyklované pančušky a silónky,
  • čistiace prostriedky do domácnosti.

Žiť udržateľnejšie je našim každodenným rozhodnutím,
ktorým ovplyvňujeme svet okolo nás.

Stále plánujeme veľa noviniek. Potešíš nás sledovaním na facebookuinstagrame alebo nám nechaj tvoj e-mail, aby ti neušli žiadne novinky.

Ďakujeme za každý jeden nákup aj návštevu v NOSENE.

Navštív nás

Aj ty si #nosene , nie iba jeden zo stoviek zákazníkov.
Nakupuje u nás napríklad aj Táňa Pauhofová, Mária Švarbová,
Kristína Farkašová, Lucia Nicholsonová alebo aj Romi Klimeková
a veľa ďalších dobrých ľudí.

Robí nám radosť, spraviť ti deň. Ako to, že si u nás ešte nebol/a?

Komu a ako
pomáhame

Príbeh Nosene je úzko spojený s centrom MyMamy o.z., ktoré poskytuje strániace krízové poradenstvo ženám, obetiam násilia v párových vzťahoch a ich deťom. Prevádzkuje bezpečný ženský dom, zariadenie núdzového bývania pre 35 osôb vrátane detí Prešove. Občianske združenie sme niekoľko rokov finančne podporovali aj z vašich nákupov, dnes pre nich môžete zaokrúhliť svoj nákup v e-shope aj v predajni a drobnými prispieť na pomoc.
Pretože každá pomoc sa počíta. Aj tá najmenšia. 

Ak ich chceš podporiť aj ty, odporúčame navštíviť ich webstránku a sledovať ich facebook.
Sme otvorení aj podpore iných projektov pomáhajúcich týraným ženám. Ak máš pre nás zaujímavý tip, budeme radi ak nám ho napíšeš.

Celodenné
dobré nakupovanie

Jeden deň, počas ktorého nájdeš vo vybranej prevádzke NOSENE kúsky zo šatníka známych osobností. Jedinečné kúsky, z ktorých celá suma putuje na podporu vybraných občianských združení.

Spolupracovali sme so skvelými ľuďmi ako napríklad Veronika Cifrová Ostrihoňová, Silvia Kušnírová, Mária Švarbová, Mišo Sabo, Babsy Jagušák Heribanová, Baša Števulová a mnohými ďalšimi.

Zorganizovali sme do dnes 9 eventov, s ktorými pokračujeme stále ďalej a podporili tieto združenia: Divé maky,o.z,  O.Z. Pes v núdzi, MyMamy o.z., Raná Starostlivosť n.o., Centrum Slniečko n.o.

Celkovo sme doteraz na pomoc ľuďom, ktorí to v živote majú ťažšie prispeli sumou 37 139, 32 €.

Nič nezmeškaj

Prihlás sa na odber noviniek, neboj nepošleme ti žiadne otravné e-maily.
Iba ti raz týždenne donesieme čo máme nové.

Prihlásiť