RENEWALS
by NOSENE

~ jedinečná upcyklovaná kolekcia ~

Kolekcia jedinečných kúskov, z ktorých je každý unikát. Upcyklované modely, ktoré sú prešité a prerobené zero waste strihmi vznikajú z poškodených pánskych košelí, denimu, zvyškových materiálov a látok.
A to všetko lokálne na Slovensku.

Kolekciu sme mali možnosť predviesť aj na najväčšom slovenskom módnom podujatí – FashionLive!2017 počas sustainable bloku Green carpet.

Príbeh kolekcie Renewals sme začali písať, či skôr prešívať na jeseň 2015, kedy sme ju po prvýkrát priniesli na vianočný Urban Market.

Odvtedy sme dali druhý dych stovkám pánských košieľ či denimových džínsov a búnd, množstvu metrov štvorcových starých látok a ďalším nemoderným či poškodeným kusom oblečenia​.

​Kolekcia RENEWALS by NOSENE je vždy obmedzená a rovnaký kúsok už nezoženieš. Ak sa ti niektorý zapáči, nie je na čo čakať, pretože rovnaký už pravdepodobne nebude. 

V roku 2019 sme nadviazali spoluprácu s kníhkupectvom Martinus, v ktorom nájdeš štýlové obaly na knihy zo zrecyklovaného textilného odpadu. Veď najlepšie príbehy sa predsa nosia spolu.

2019

RENEWALS by NOSENE

Prvý upcyklovaný merch.

V spolupráci s Natáliou Pažickou, ktorá sa venuje zvyšovaniu povedomia o udržateľnosti po všetkých stránkach sme pre u vytvorili prvý upcyklovaný merch #totoniejeobyčajnetricko.
Kolekciu bielych a farebných bavlnených tričiek, ktoré boli #nosene sme zozbierali, vyčistili a potlačili.
Dizajn navrhla dizajnérka Dora alias Seafur.

A tak vznikla limitovaná kolekcia tričiek,
z ktorej výťažok 951 € putoval na podporu o.z. Zvieratá v núdzi.

~ 2018 ~

~ 2017 ~

~ 2017 ~
FashionLive!2017

~ 2017 ~
NOVESTA & 2nd Denim

~ 2016 ~

~ 2016 ~
FashionLive!2016 SHOWROOM

~ 2015 ~
prvá upcyklovaná kolekcia